پرواز عجیب بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بیتکوین در ادامه روند صعودی خود موفق به فتح قله ۱۴ هزار دلاری شد.

تاریخ: ۱۵/آبان/۹۹ ساعت ۱۰:۰۸ | بازار جهانی شناسه خبر: ۷۵۳۹۶ منبع: سایت طلا بیتکوین در ادامه روند صعودی خود موفق به فتح قله ۱۴ هزار دلاری شد.

به گزارش سایت طلا ،تمایل معامله گران به خرید بیتکوین باعث از سرگیری روند صعودی این ارز شد تا بدین ترتیب بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به ۷.۶۹ درصد برسد. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۳.۰۹ درصدی به ۱۴ هزار و ۹۵.۰۸۷ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید اما تنها کمی پس از آن این ارز با ریزشی شدید حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.

برخی از نهادهای معتبر جهانی در روزهای گذشته روی خوشی به ارزهای دیجیتالی نشان داده اند تا جایی که بانک مرکزی روسیه از آغاز طرح پایلوت روبل دیجیتالی در سال آینده و بانک مرکزی چین از موفقیت تراکنش های اولیه خبر داده اند.

هر چند برخی از منابع از پیشرفت های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده اند، با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته است و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه گیری به صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۲۵ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد.

البته صعود قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیتکوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۵.۳۱ درصد صعود به ۴۰۱.۴۷ دلار، بیت کوین کش با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۲۳۹.۹۰ دلار، لایت کوین با ۲.۷ درصد افزایش به ۵۴.۲۲ دلار، مونرو با ۰.۵۷ درصد جهش به ۱۱۷.۳۴ دلار، دش با ۲.۰۲ درصد صعود به ۶۴.۷۸ دلار، زدکش با ۳.۴۸ درصد افزایش به ۵۳.۸۵ دلار و میکر با ۰.۹۵ درصد صعود به ۵۲۴.۰۳ دلار رسید.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته بدهی ۱۱ میلیارد دلاری ایران/۴.۷ میلیارد دلار سررسید شد | 68.2 هزار تصویب واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها از طریق سازمان خصوصی‌سازی | 14.1 هزار پوسته های سفت درون گردو راهی برای درمان بیماری | 7.3 هزار از امروز چای و دمنوش مخصوص گروه خونی خود را بخورید | 65.1 هزار آخرین نتایج انتخابات ۲۰۲۰آمریکا/جوبایدن در مسیر پیروزی | 9.3 هزار

article