سنگ‌ها دارای خواص شگفت‌انگیز بر چاکراها یا مراکز انرژی بوده و در بسیاری از ادیان آن‌ها نشانه خوش یمنی و خیر و برکت بوده و حمل و استفاده از آن‌ها توصیه شده است.

هر یک از دوازده ماه سال به طور نمادین دارای یک سنگ ویژه و منحصربفرد است که همراه داشتن آن توسط فرد چه زن و چه مرد می تواند باعث تعدیل انرژی های درونی، بهبود خلق و خو، کاهش استرس و مواردی از این دست شود.

اکنون در دنیا تحقیقات گسترده ای در خصوص خواص سنگها و تاثیر آن بر خلق و خو و حتی درمان برخی بیماری ها انجام شده و نتایج منحصربفرد و قابل بحث و تاملی بدست آمده است.

متولدین ماه ژانویه (10 دی تا 10 بهمن): سنگ نماد ماه Garnet

این سنگ زیبا نماد عشق، ثبات و ایمان است. اگر این سنگ را به صورت گردنبند، دستبند، گوشواره یا انگشتری به همراه داشته باشید از قدرت اراده و سطح انرژی بالایی برخوردار می شوید.

 

ماه فوریه (11 بهمن تا 10 اسفند): سنگ نماد ماه Purple Amethyst

سنگ آمیتیست ارغوانی نماد آرامش، صلح، اعتدال ،نیرومندی و شجاعت است. افرادی که از این سنگ استفاده می کنند از بدی ها و تاریکی ها در زندگی ایمن می مانند و همواره موفق هستند.

 

ماه مارس(11 اسفند تا 10فروردین): سنگ نماد ماه Aquamarine

آکووامارین سنگ متولدین این ماه است که نماد جوانی، محبت، امید و آرزو است. افرادی که از این سنگ استفاده می کنند عشق و ازدواجی رویایی داشته در زندگی شجاع و شاد هستند.

ماه آوریل(11 فروردین تا 10 اردیبهشت):سنگ نماد ماه Diamond

الماس نماد متولدین این ماه است. که نماد شکست ناپذیری و عشق جاویدان و ابدی است و افرادی که از این سنگ استفاده می کنند از بیماری های اعصاب و روان و جنون درامان‌اند.

 

ماه می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد): سنگ نماد ماه  Green Emeralds

 

زمرد سبز نماد متولدین این ماه است که نشان دهنده سلامت، وفاداری، باروری و قدرت بینایی بالا است.
 
 
ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر): سنگ نماد ماه Pearl
 
سنگ مروارید در برطرف نمودن تغییرات ناگهانی خلق و خوی، اضطراب و نگرانی بسیار موثر است، مروارید برای صاحب خود خوش شانسی می‌آورد و لطافت قلب و روح را افزایش می دهد.
 
 
 
 
ماه جولای (10 تیر تا 9 مرداد): سنگ نماد ماه Ruby
سنگ روبی از جمله سنگ های قیمتی و نشان دهنده وجود هماهنگی و صلح است. فردی که از این سنگ استفاده می کند در کارهای خود موفق است و دوستان زیادی دارد.
 
 
آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور): سنگ نماد ماه Peridot
سنگ زبرجد یکی ازسنگهای بسیار قدرتمند است و می تواند به دفع شر، ایجاد تبادل و همفکری با دیگران و درمان افسردگی بپردازد و استفاده از آن برای فرد فواید فراوان دارد.
 
 
ماه سپتامبر (10 شهریور تا 9 مهر): سنگ نماد ماه Sapphire
یاقوت کبود نماد متولدین این ماه است که نشان دهنده عزت، وفاداری، آرامش، عقل و خلوص نیت است.
 
 
ماه اکتبر (10 مهر تا 9 آبان): سنگ نماد ماه Pink Tourmaline/Opal
 
دو سنگ اوپال و کهربای صورتی نماد متولدین این ماه است که نشان دهنده امید، خلاقیت، بی گناهی، بدست آوردن مال و ثروت و چشم پوشی از بدی دیگران است.
 
 
ماه نوامبر (10 آبان تا 9 آذر): سنگ نماد ماه Citrine

سیترین به عنوان “سنگ موفقیت ” شناخته می شود، زیرا این سنگ سبب ترویج موفقیت، کامیابی و فراوانی به خصوص در کسب و کار می گردد.

 
 
ماه دسامبر (10 آذر تا 10 دی): سنگ نماد ماه Blue Topaz
توپاز در ارتقاء عقل و خرد به استفاده کننده آن کمک می کند چرا که در قرون وسطا به دیپلمات ها و سران دولت ،حلقه جواهر با نگین توپاز داده می شده است. توپاز آبی حقیقت و حکمت را به ارمغان می آورد.
 
 
 
 
 
 
 
منبع: yjc
 
 
 
 
article